ГРУ - ПОР 2:0 (KRAJ)
СЛВ - РУМ 1:1 (крај)
УКР - БЕЛ 0:0 (крај)

Девети дан Евра – Белгија против Румуније за прве бодове, дуел Португалије и Турске

Деветог дана Европског првенства у Немачкој на програму су прво дуели у групи Ф. Грузија ће снаге одмерити са селекцијом Чешке од 15.00, док ће од 18 часова на терен Турска и Португалија које одлучују о првом месту. Дан завршавају екипе у групи Е, где ће се за прве бодове борити Белгија против Румуније од 21.00.

Девети дан Евра – Белгија против Румуније за прве бодове, дуел Португалије и Турске Девети дан Евра – Белгија против Румуније за прве бодове, дуел Португалије и Турске

Грузија - Чешка (15.00)

Први меч деветог дана Европског првенства у Немачкој играју од 15.00 часова Грузија и Чешка играју у Хамбургу на "Фолкспаркстадиону"

И Чешка и Грузија у дуел улазе после пораза у првом колу, па је и једнима и другима потребна победа како би имали реалне наде о пласману у нокаут фазу Евра.

Фудбалери Турске савладали су Грузију 3:1 у првом мечу групе одиграном у Дортмунду.

Топови су помогли султану Мехмеду Освајачу да пробије зидине Константинопоља, а "ђулад" у ногама Мулдура и Гулера победи Турске над Грузијом.

Чеси су такође имали лош старт иако су се добро држали у утакмици против Португалије.

Фудбалери Португалије савладали су Чешку 2:1 у утакмици првог кола у групе Ф на Европском првенству.

Изабраници Роберта Мартинеза у узбуљдивој утакмици извојевали су победу против Чешке и то преокретом. Баш овом утакмицом окончано је прво коло групне фазе на Европском првенству.

Чеси су се успешно бранили у првом полувремену, а онда су први и повели у 62. минуту голом Лукаша Провода.

Португалија је ипак успела да изједначи, а потом и победи голом Консисаа у другом минуту судијске надокнаде.

Турска - Португалија (18.00)

Од 18.00 сати у Дортмунду играју Турска и Португалија. Мечу на "Сигнал Идуна парку" присуствоваће велики број турских навијача.

Две селекције имају прилику да потенцијалним победама изборе прво место у групи Ф. После очекиваних победа у првом колу међусобни дуел могао би да буде и прекретница за једну од екипа у наставку такмичења.

Предност и улога фаворита на страни је екипе Португалије коју предводи Кристијано Роналдо.

Турска и Португалија су се до сада састајале тек седам пута, а екипа са Пиринејског полуострва има шест победа и све су биле у такмичарским мечевима.

Једини пут када је Турска тријумфовала, екипе су играле пријатељски дуел 2012. године.

Белгија - Румунија (21.00)

Белгија после пораза од Словачке 1:0, мора да победи Румунију уколико жели да одржи наде за пласманом у другу фазу шампионата одрживим.

После победе Украјине над Словачком после преокрета 2:1 у потпуности се закомпликовала ситуација у Групи Е.

Сада и Словачка и Украјина и Румунија имају по три бода.

Екипа Доменика Тедеска утакмицу је почела веома лоше, а друго полувреме играла лошим интензитетом и без правог подизања ритма, иако се чинило да ће доћи до изједначења, то се није догодило.

"Црвеним ђаволима" поништена су два гола Лукакуа које је постигао из недозвољених позиција.

Фудбалери Румуније савладали су на "Минхенској арени" Украјину убедљиво са 3:0 у првој утакмици групе Е на Европском првенству.

Екипа коју предводи Едвард Јорданеску уписала је тек другу победу на европским шампионатима у седамнаест одиграних дуела.

Румуни имају прилику да се победом пласирају у другу фазу.

Две селекције су се до сада састајале пет пута, а Румунија је успешнија са 3:2 у победама.

Последњи дуел две екипе су одиграле 2012. године, а био је пријатељског карактера.

Све утакмице можете у директном преносу гледати на Првом програму РТС-а, а резултат и најважнија дешавања на терену пратити на нашем порталу.