Право на сутра: Здравство на Космету

Здравствене установе на Косову и Метохији већ две деценије раде у отежаним условима, често без воде и струје. Сада додатно приштинске таксе отежавају допремање лекова и медицинског материјала.

Захваљујући професионализму лекара, становништво никада нису оставили без неопходне помоћи. Два Клиничко-болничка центра, у Косовској Митровици и Грачаници, успевају да превазиђу све тешкоће у раду и да одрже нормално функционисање свих служби.

У српским болницама лече се сви без обзира на националну припадност. Прегледи и операције се не заказују, све се ради одмах.

Неизвесност која прати живот становника на Косову и Метохији утиче на њихово здравље, па су тако, кажу лекари, због сталног стреса јако изражене кардиоваскуларне болести.

Клиничко-болнички центар Приштина, који две деценије ради ван свог седишта, у Грачаници, збрињава више од 60.000 осигураника. Иако раде у неадекватним објектима успевају да одрже потребан ниво у раду здравствених служби.

Српски здравствени радници поручују да здравство не сме бити терен за политичке игре, јер право на квалитетну здравствену негу, кажу, морају да имају подједнако сви становници Косова и Метохије.

Аутор емисије Светлана Вукмировић

Сниматељ Владимир Јовановић
Тонски сниматељ Мирослав Радишић
Возач Далибор Милутиновић
Монтажер Марија Аранђеловић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње