Велика илузија

Да није прошлости, не би било ни садашњости. На то нас већ 70 година подсећа Југословенска кинотека, српски филмски архив који је 6. јуна прославио велики јубилеј.

Зато 93. епизоду епизоду "Велике илузије" посвећујемо нашој Кинотеци која ће 7 деценија постојања, обележавати до краја 2019. те. Тим поводом у "Крупном плану" је директор Југословенске кинотеке Југослав Пантелић.

Представљамо само део Кинотекиног летњег биоскопа који од од краја јуна до почетка септембра приказује - ремек дело италијанског неореализма "Горки пиринач" Ђузепеа Де Сантиса и документарац "Случај Макавејев или процес у биоскопској сали" Горана Радовановића.

У рубрици "Мој ракурс" директор Архива Југословенске кинотеке Александар Ердељановић говори о рестаурисаном документарном филму из 1925. "Свечана посета његовог величанства краља Александра Карађорђевића и њеног величанства краљице Марије Црној Гори и Далмацији" у режији Косте Новаковића који је приказан на 21. Фестивалу нитратног филма.

"Премотавање" нас води 33 године уназад када је Орсон Велс снимао свој тестаментарни филм "Друга страна ветра".

Аутор и уредник емисије Сандра Перовић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом