Читај ми!

Време је за бебе

Село Моравци у трећем миленијуму

Мештани села Моравци надомак Љига, Слађана (25) и Зоран Стојановић (31) су учесници данашње епизоде. Овај млади брачни пар је 4. априла ове године по трећи пут доживео срећу рођења детета.

После Марка, рођеног пре шест година и Николе који је породицу Стојановић увећао пре четири године, Слађана је и трећи пут родила дечака. Кум Томислав је малишану дао име Вук.

Из љубави и због заједничког живота, Слађана је 2004. године напустила свој родни град Београд и прешла код свог супруга Зорана у Моравце. Пре тога, у српској престоници, млада Београђанка је завршила средњу угоститељску школу и добила диплому кувара. Зоран је за свој животни позив одабрао музику.

После Вуковог рођења, Стојановићи су послали матичне ћелије на чување у Велику Британију, као шансу за будуће Зораново и здравље деце, јер је недавно утврђено да Зоран болује од дијабетеса. За матичне ћелије се често каже да су залог за будућност, јер се користе у лечењу око 70 обољења, попут дијабетеса, имунолошких и хематолошких обољења.

Узимање и чување матичних ћелија кошта 1.780 евра које су Стојановићи сами финансирали.

Депоновање матичних ћелија је само још једна је од многих лепих прича о селу Моравци. Ово село је у много чему било међу првима или се по нечему истицало. Моравци су још уочи Првог српског устанка имали школу. У некадашњем истоименом сеоском манастиру игуман је био учитељ Хаџи Ђера. Турци су због свега што се у њему дешавало Хаџи Ђеру погубили, запалили манастир и његов конак, али је народ, касније, на том месту подигао данашњу цркву и школу која носи Хаџи Ђерино име.

У време компјутеризације Моравчани су први покренули компјутерску школу на селу и први су преко Интернета почели да продају своје брендове, српски сир и кајмак...

Режисер: Ненад Огњеновић

Продуцент: Небојша-Неле Гарић

Време је за бебе Време је за бебе

Autor:
Небојша Гарић Ненад Огњеновић Мирослав Петковић

Док Србијом кружи феномен недовољног рађања у њој живе и брачни парови који поштују култ потомства и који без страха и са много љубави прихватају обавезу да буду очеви и мајке. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом