Сасвим природно: Јелен за понос

У времену у ком испуњавамо рокове и журимо да зарадимо за сопствену егзистенцију, помислимо истина и на добробит својих љубимаца и свакако на домаће животиње, поготово ако живимо на селу.

Али, ко и када помисли на то колико је патака, орлова, дивљих свиња или јелена у шуми? Да ли смо им узели превише простора, да ли неконтролисано страдају од ловаца, да ли ће нестати и да ли је то уопште важно?

Свакако, пракса је показала да ако нешто што је "ничије", што није у приватном власништву, оставимо на савест свима нама и на чување, то нешто неће добро проћи. Зато је битно да развијамо свест, у најранијем узрасту, о томе зашто је дивља природа важна и зашто је морамо чувати.

Док се та промена свести на ширем нивоу не деси, треба "скинути капу" Шумарским управама, удружењима, еколозима, шумарима и појединцима који су у одређеним деловима земље ипак успели да сачувају то што је ничије, а наше.

У недељу погледајте причу о Горњем Подунављу, о његовим чуварима и заљубљеницима и његовом најчувенијем становнику - Ритском (црвеном) јелену.

"Јелен за понос" - недеља 9. април од 18.25

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом