Читај ми!

Време је за бебе

Роде у граду сова ушара и мамутице Кике

Главни актери данашње епизоде Кикинђани Драгана (20) и Радован Јурачић (32) дочекали су крај прошле године са великом радошћу али и бригом. Најсрећнији тренутак догодио се 20 децембра када је Драгана родила њихову прву бебу, дечака Јосипа. Његовом рођењу претходило је успешно лечење Драганиних полицистичних јајника. Међутим, током трудноће добила је хипертензију. Када су у кикиндском клиничком центру искоришћене све методе и њима доступни лекови за обарање неконтролисаног повишеног притиска, Драгана је хитно смештена на акушерску клинику Клиничног центра у Београду.

У породилишту у Вишеградској хируршким путем рођен је мали Јосип. Због мале тежине од 1,9 килограма, будући житељ Кикинде је више недеља био под будном пажњом београдских лекара док није постигао телесну масу за живот у породичној кући. За то време Јурачићи су сваког дана прелазили релацију Кикинда-Београд у оба смера да би од лекара сазнали податке о Јосиповом напредовању. Када се сете тих тренутака, Јурачићима данас крену сузе радоснице. Иначе, Драгана је по занимању хемијски техничар прехрамбеног смера док је Радован машинбравар. Захваљујући свом образовању Драгана је аутор бројних кулинарских рецепата и за гледаоце емисије Време је за бебе открила је своју технологију за спремање укусних погачица са чварцима.

Иначе, Кикинда је позната по градском тргу који је највеће зимовалиште на планети Земљи за сове ушаре. Ова врста птица важи за брижљиве родитеље и зато су љубимци мештана. Процењује се да током зиме у Кикинди има од 400 до 700 сова, а већ јато од 20 примерака представља сензацију. Па ипак, сове нису једина атракција Кикинде. У овом граду је 1996. године пронађен савршено очуван скелет мамутице која је добила име Кика, по граду у ком је откривена.

Режисер: Дуда Ћерамилац

Продуцент: Небојша Неле Гарић

Време је за бебе Време је за бебе

Autor:
Небојша Гарић Ненад Огњеновић Мирослав Петковић

Док Србијом кружи феномен недовољног рађања у њој живе и брачни парови који поштују култ потомства и који без страха и са много љубави прихватају обавезу да буду очеви и мајке. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом