Аустралија разбила "панцере"

Против Србије су имали среће, али против Аустралије нису могли да се провуку. После победе над Србијом у прошлом колу Немци су претрпели тежак пораз од Аустралијанаца 78:43. Алекс Марић са 15 постигнутих поена међу најбољима код "кенгура".

Сваког чуда један дан доста. После неочекиване победе над Србијом у прошлом колу репрезентација Немачке претрпела је тежак пораз од Аустралијанаца у трећем колу Светског првенства у Турској.

Аустралијанци су резултатом 78:43, по четвртинама 19:7, 19:13, 24:11, 16:12, забележили другу победу у групи А на шампионату, док су Немци забележили други пораз.

Аустралијанци су контролисали утакмицу од првог до последњег минута, а на крају су тројица играча имала двоцифрен кошгетерски учинак.

Патрик Милс постигао је 16 поена, један мање убацио је Алекс Марић, док је Џо Инглс утакмицу завршио са десет поена.

Немачка никако није личила на екипу која је у прошлом колу савладала фаворизовану Србију, о чему сведочи и податак да је најефикаснији играч Робин Бенцинг убацио само 11 поена.

У уторак је слободан дан у Групи А, у среду Аустралија игра против Србије, а противник Немачке биће Ангола.