Аргентина боља од Немачке

У неизвесној завршници последњег меча групе А, Аргентина савладала Немачку (78:74). Французи изненађујуће савладали Шпанију (72:66). Бразил и Турска рутински против Ирана, односно Обале Слоноваче.

Аргентина је савладала Немачку (78:74), много теже него што се очекивало. После изједначеног првог полувремена, "гаучоси" у трећој четвртини праве резултатску разлику, али се Немци враћају у живот и успевају да стигну до неизвесне завршнице.

Ипак, захваљујући Делфину (27 поена) и Сколи (20 поена), Аргентина стиже до победе. Код Немаца се истакаo искусни Демонд Грин постигавши 20 поена.

Кошаркаши Француске приредили су мало изненађење првог дана Мундобаскета у Турској победивши актуелне прваке Шпанце 72:66.

Овај исход меча нико није очекивао после првих десет минута које су Шпанци добили 18:9, али су Французи у наставку сјајно одиграли и у узбудљивом финишу били знатно бољи.

"Триколоре" је предводио Желабал са 17 поена и седам скокова, Никола Батум је додао 13, а Албиси 13 поена. Са друге стране, Наваро је убацио 17, поена, Фернандез 13, док је Марк Гасол уз осам поена имао и седам скокова.

Домаћин турнира, репрезентација Турске, такође је стартовала победом (86:47). Најефикаснији у редовима домаћина били су Онан са 18 и Илјасова са 17 поена.

Репрезентација коју предводи Богдан Тањевић од самог старта је била бољи ривал, па победа Турске ни у једном тренутку није долазила у питање. Следећи меч домаћини играју против Русије.

Бразил је без већих проблема савладао Иран (81:65). Најефикаснији код "кариока" био је Ђованони са 17 поена, Сплитер и Барбоса додали су по 13.