Омладинци без пласмана на Европско првенство

Омладинска фудбалска репрезентација Србије није успела да се пласира на Европско првенство у Немачкој, пошто је у Крагујевцу изгубила од Француске са 0:1, у последњем колу седме групе квалификација. Једини гол на утакмици постигао је Килијан Мбапе у 41. минуту.

Француска је без пораза завршила квалификације, а Србија, којој је за пласман на Европско првенство била потребна победа, освојила је четири бода.

Српски фудбалери су на почетку утакмице имали неколико опасних напада, а у 16. минуту поништен је гол Ивана Шапоњића због наводног офсајда.

У 39. минуту Француска је могла да поведе, али је Милош Златковић у последњем тренутку избацио лопту са гол-линије после шута Теа.

Два минута касније Француска је повела. По десној страни центирао је Жан Кевин Огастан, лопту је прихватио Килијан Мбапе, а после његовог шута лопта је закачила Златковића и поред стативе ушла у гол.

У 45. минуту Србија је могла да изједначи, али је из добре позиције Борко Дуроњић шутирао поред стативе, после доброг центаршута Матије Шпољарића.

Добру прилику домаћи су имали и у 60. минуту, али је Лука Јовић није добро снашао пред голом Француске.

Србија је од 70. минута играла са играчем мање, пошто је други жути картон добио Лијанко Војновић.

Француска је после тога имала неколико прилика, али није успела да их искористи, а добру прилику за Србију пропустио је Дуроњић у 87. минуту.

До краја меча искључен је још један играч Србије, Шапоњић, који је добио други жути картон.

До краја утакмице резултат се није променио, па омладинска репрезентација Србије неће на лето играти на Европском првенству за играче до 19 година.