Челсијева рапсодија против Вулвса, хет-трик Мадуекеа и Феликсов повратнички гол

Фудбалери Челсија савладали су Вулверхемптон са 6:2 у другом колу Премијер лиге.

Голеада тима Енца Мареске за први тријумф у сезони и то на гостујућем терену.

Прво полувреме је врцало од кације и голова на обе стране. Кренуло је са голом Николаса Џексона у другом минуту. Матеус Куња је у 27. минуту поравнао резултат, мада је већ успео да затресе мрежу у ранијом акцији поништеној због офсајда.

Још два гола су виђена у самој завршници првог полувремена. Карсон Палмер је искористио велику грешку голмана домаћих Жосеа Саа да се прелепим голом упише у стрелце. На егал је вратио Јерген Ларсен у шестом минуту судијске надокнаде.

Почетак другог полувремена потпуно је припао Нонију Мадуекеу са три гола од 49. до 63. минута. Свој моменат имао је повратник Жоао Феликс голом у 80. минуту, 12 минута до уласка у игру са клупе.

Челси је тренутно на седмом месту на табели Премијер лиге са три бода, док је Вулверхемптон претпоследњи без бодова.

"Плавци" ће у наредном колу дочекати Кристал палас, док ће Вулверхемтон гостовати Нотингем Форесту.

Фудбалери Борнмута и Њукасла одиграли су у ранијем термину без победника, 1:1.