Бајерн победом против Волфсбурга започео Бундеслигу

Фудбалери Бајерна победили су у гостима екипу Волфсбурга резултатом 3:2 у мечу првог кола Бундеслиге.

Најуспешнији немачки клуб, Бајерн Минхен победом је започео такмичење у Бундеслиги.

Бајерн је повео у 20. минуту поготком Џамала Мусијале. Волфсбург је головима Ловра Мајера у 47. из пенала и у 55. минуту стигао до преокрета и вођства од 2:1, а онда је баварски тим изједначио аутоголом Јакуба Каминског у 65. минуту, а победу клубу из Минхена донео је Серж Гнабри у 82. минуту.

Пре почетка утакмице, минутом ћутања одата је почаст дугогодишњем тренеру бундеслигашких клубова Криштофа Даума, који је преминуо у 70. години.

Фудбалери Бајерна ће у наредном колу дочекати Фрајбург, док ће Волфсбург гостовати Холштајн Килу.