"Немачка победа" Енглеза у Берлину

Фудбалска репрезентација Енглеске, голом Ерика Дајера у зауставном времену, савладала у пријатељском мечу Немачку са 3:2 - усред Берлина.

"Игра је фудбал где 22 играча шутирају лопту 90 минута, а на крају увек победе - Немци!", рекао је давно Гари Линекер, који је са одушевљењем испратио победу Енглеске над Немачком од 3:2, и то усред Берлина!

Не само да је Енглеска забележила победу, већ начин на који је то учињено говори да ћемо у наредним годинама гледати неки нови "горди албион".

Немци су нба Олимпијском стадиону у Берлину имали два гола предности. Прво је Крос донео предност "панцерима" у 43. минуту, да би Марио Гомез удвбостручио предност у 57. минуту.

А онда креће права рапсодија енглеске фудбалске репрезентације.

Прво је Хари Кејн смањио резултат на 2:1 (у 61. минуту), да би Џејми Варди "штиклом" донео изједначење.

Када су сви већ очекивали крај меча, Ерик Дајер је у зауставном времену постигао још један гол за "албион" и донео Енглеској, слободно се може рећи, историјску победу.

Линекер је на крају морао да модификује своју већ толико пута поновљену крилатицу.