Суарез: Повратак из снова

Pепрезентативац Уругваја Луис Суарез задовољан je повратком у државни тим после суспензије и изједначујућим голом против Бразила у квалификацијама за Светско првенство у Русији 2018. године.

Уругвај је у Ресифеу одиграо нерешено 2:2 са домаћим Бразилом у јужноамеричким квалификацијама за Мундијал у Русији 2018. године.

Бразил је повео у првом минуту голом Дагласа Косте, а вођство је удвостручио Ренато Аугусто у 25. минуту. Единсон Кавани смањио је у 30. минуту, а бод Уругвају донео је Суарез у 48. минуту.

Суарез је одиграо прву утакмицу после скоро две године због суспензије од девет међународних утакмица, којом је кажњем пошто је током утакмице са Италијом на Светском првенству у Бразилу 2014. године за раме угризао противничког играча Ђорђа Кјелинија.

"Ово је био повратак из снова. Увек се трудим да пружим најбоље и на срећу мој гол је донео бод Уругвају. Били смо изненађени првим голом који је Бразил постигао већ у првом минуту. Натерали су нас да променимо све што смо планирали, али као и увек, ова екипа је показала одлучност и карактер да преокрене ситуацију", рекао је Суарез, пренели су британски медији.

Уругвај је други на табели јужноамеричких квалификација са десет бодова, три мање од водећег Еквадора. По осам бодова имају Бразил, Парагвај и Аргентина, Чиле и Колумбија имају по седам, Перу је сакупио четири, Боливија бод мање, а Венецуела има један бод.