Милер упрскао "савршен злочин"

Немачка–САД 1:0. Можда је постојао идеалан сценарио, неки су мислили да је постојала обострана жеља за ремијем, понеки тврдили да је постојао прећутни договор између Јоакима Лева и Јиргена Клинсмана. Међутим, ништа од тога није могло да заустави Томаса Милера, који се труди да у заборав пошаље и Роналда и Клосеа. Пораз неће потрести превише Американце, јер ће уз „панцере" и они у осмину финала.

Теоретичари завере џабе су „лупали главу" претходних дана тврдећи да ће Американци и Немци одиграти нерешено, јер Немци не би били то што јесу да сваки меч не одиграју онако како умеју.

Једини гол на мечу постигао је Томас Милер. Његов девети на Светским првенствима, којим је поново запретио рекордерима Мирославу Клосеу и Роналду који имају по 15 уз своја имена, пресудио је сасвим солидним Американцима.

Многи су пре меча причали да су Јоаким Лев и Јирген Клинсман имали договор да одиграју нерешено, јер тај резултат одбовара обема репрезентацијама, али све теорије завере пале су у воду у другом полувремену.

Прилично тврд и, може се рећи, на моменте незанимљив дуел, уз велику борбу али без превише узбуђења, обележио је један потез Милера, који је сјајно реаговао на одбијену лопту Тима Хауарда и прецизним, одмереним ударцем лопту послао у мрежу.

Опет, Американци немају за чим да жале јер је, уз приказану сасвим пристојну игру, резултат са другог меча ишао у њихову корист.

Португалија је савладала Гану са 2:1, недовољном гол разликом да се прескоче Американци на табели.

Овако, Немџи иду у осмину финала са прве позиције, док ће тим Јиргена Клинсмана у наредну рунду са друге. 

Овако је протекао меч: 

Крај меча. Немци су зналачки сачували предност, играли стрпљиво и паметно. Американци ни данас нису подбацили, носили су се одлично са "панцерима", а пораз им неће тешко пасти, јер ће се уз Немце наћи у осмини финала. 

19.47 - Одличан напад Немаца у зауставном времену, шутирао је Бедоја али је спектакуларном интервенцијом Филип Лам изблокирао његов ударац.

19.40 - Немци сада зналачки чувају лопту, Американци покушавају на све начине да је одузму, али мајстори као што су лам, Крос, Геце немају намеру да је препусте противнику. 

19.33 - Мању паузу због указивања помоћи Бедоји и Џонсу, који су завршили на земљи после судара, искористио је Јоаким Лев да изврши измену. Уместо Швајнштајгера на терену је Марио геце. 

19.28 - Промена резултата условила је и промену филозофије код оба тима. Американци желе лопту, док је Немци препуштају противнику, што је потпуно супротно ономе што се дешавало у досадашњем делу меча. Ипак, Немци делују као екипа, која и без лопте успева да контролише игру. 

19.23 - Мануел Нојер по ко зна који пут показује да је улога голмана у модерном фудбалу веома битна, јер се у одређеним тренуцима меча понаша као трећи бек, односно човек који чисти дубинске лопте послате ка нападачима противничке екипе.

19.18 - Борба у Ресифеу постаје све жешћа, после неколико грубих прекршаја судија Ирматов показујке жути картон Бекерману. Немци сада играју опуштеније, без притиска, док Американци постају све агресивнији. Желе лопту, за разлику од старта меча, што је потпуно и очекивано, али у појединим моментима претерају.  

19.13 - ГОООООЛ! Још једном Томас Милер! Ако овај момак настави овим темпом, већ на наредном Мундијалу се нико неће сетити ни Клосеа ни Роналда. Девети гол 24-годишњег фудбалера Бајерна. Хауард је зауставио ударац главом Пера Мертесакера, али није могао ништа када је Милер покупио "отпадак" и закуцао лопту у мрежу.  

19.07 - Осам, па чак и девет играча САД је иза лопте, Немци убацивањима са бокова покушавају да пронађу рупу у задњој линији, за сада им не успева. Једна таква акција умало је "погурала" Клосеа у историју, али је фантастични Немац овај пут, иако му је игра главом једна од бољих у свету фудбала, био "кратак" па није успео да захвати лопту како је желео.

19.06 - Недуго након старта другог полувремена, Немци имају солидну прилику, али је Месут Озил "кратак" у скоку, па није било већих проблема за Тима Хауарда и одбрану САД. 

19.04 - Почело је друго полувреме. 

19.01 - За неколико момената почиње друго полувреме. Мирослав Клосе се спрема да уђе у игру уместо Подолског, и моћи ће у наредних 45 минута да се упише у историју Светских првенстава уколико постигне гол. Тренутно, исти број голова у историји Мундијала постигли су Клосе и Роналдо. 

18.46 - Полувреме. Немци су наметнули свој стил игре у првој половини прво дела игре, али, како је време пролазило, Американци су играли све боље и храбрије, па нас, без сумње, очекује веома интересантан наставак у Ресифеу. 

18.44 - Неколико наизглед оштрих стартова, арбитар из Узбекистана упозорава прво Швајнштајгера, а затим и Бредлија.   

18.41 - Како време одмиче, Американци играју све слободније, храбрије, али гранитна одбрана Јоакима Лева не даје назнаке да ће попустити, а ни противнику идеју како је "откључати". Са друге стране, Немци настављају истим темпом, лагано, без срљања, са великим бројем додавања. 

18.37 - Гонзалес је други играч чије име се нашло у бележници Узбекистанца Ирматова, јер је грубо стартовао на Швајнштајгера.

18.35 - Најбољу прилику у досадашњем делу меча пропустио је Месут Озил, који је са свега неколико метара шутирао право у Хауарда.  

18.33 - Неколико минута мирније игре "разбија" Мајкл Бредли сјајним додавањем у дубину за Џонса, али је Нојер на време истрчао и покупио лопту у наручје пре репрезентативца САД. 

18.27 - Нимало лош напад Американаца "фаулом" је спречио судија Ирматов! Џонсон је са стране вратио лопту на ивицу шеснаестерца, а ту су се Џонс, који би имао одличну шансу за шут, и Ирматов сударили! 

18.22 - Американци, за сада, без грешке обављају посао који је захтевао Јирген Клинсман. Одбрана, иако је имала неколико пропуста, углавном по боковима, ипак делује сигурно у најбитнијим тренуцима. Такође, транзиција функционише феноменално, са само неколико додавања, лопта је већ пред голом Мануела Нојера. Зуси је лукаво шутирао са ивице казненог простора, Нојер није могао до ње, али је ударац Зусија био непрецизан.  

18.17 - Опасан контранапад Немаца прозрео је искусни Тим Хауард, који је истрчао и ухватио лопту испред Томаса Милера. Да голман Евертона није кренуо на време, Милер би сигурно био у одличној прилици, јер је Озил бацио комплетну одбрану на колена невероватним додавањем. 

18.15 - Жеља да докажу Немцима да и они умеју да чувају лопту, умало је "дошла главе" репрезентативцима САД. Лам је упослио високог Боатенга, који је још једном одлично искористио простор по страни, али су дефанзивци САД сјајно реаговали и отклонили опасност.  

18.11 - Први жути картон на мечу, зарадио га је Хеведес. Џонсон је повукао контру Американаца, Хеведес је са леђа спотакао Џонсона, Узбекистанац Ирматов први пут вади картоне на мечу. 

18.10 - Очигледно, када се погледају уводни минути меча, Американци желе да противник има лопту, водећи се чувеном Мурињовом логиком да тим који нема лопту не може да погреши. Препуштајући му посед и бранећи се дисциплиновано, надају се да ће сачувати мрежу, што је примарни задатак, а онда брзом трансформацијом, контранападима угрозити Мануела Нојера. 

18.09 - Озил и Подолски, који ће се, као што смо рекли, извлачити на страну, имају велику помоћ од Џерома Боатенга и Бенедикта Хеведеса, који, иако по вокацији штопери, играју на бековским позицијама, али се сјајно убацују на противничку половину. 

18.08 - Управо после једне такве акције, Хауард је морао први пут да интервенише. Озил је сада са леве стране, иако је до сада био на десној, оштро упутио лопту пред гол САД, али је Хауард покупио лопту.  

18.05 - Доминација "панцера", играју себи својствену игру, стрпљиво, без исхитрених додавања, Филип Лам, као задњи везни започиње нападе, а делује да ће Немци, преко Озила и Подолског, који се извлаче у страну, покушавати по боковима да "пробију" бекове САД.  

18.02 - Први опасан напад немаца, који се добро додају, изградили су сасвим солидан напад. Лопта је са стране дошла до Милера, који је покушао атрактивно, "маказицама", али није захватио лопту како је желео. Подолски је налетео на ту лопту, али неконтролисан ударац нападача Арсенала. 

18.00 - Почео је меч у Ресифеу. 

17.55 - Ево како репрезентативци САД певају химну...

17.45 - Спреман је дрес Лукаса Подолског...

17.35 - Бастијан Швајнштајгер ће први пут играти у стартној постави немачке репрезентације у Бразилу.  

17.30 - САД и Немачка су до сада одиграли девет мечева. Шест пута су Немци тријумфовали, наспрам три победе Американаца. Евидентно, нерешених резултата није било. 

17.00 - Познати су и састави тимова. Немачка: Нојер, Боатенг, Мертесакер, Хумелс, Хеведес, Лам, Крос, Швајнштајгер, Озил, Подолски, Милер. САД: Хауард, Џонсон, Гонзалес, Беслер, Бизли, Бекерман, Џонс, Зуси, Дејвис, Бредли, Демпси.

16.30 - Комичар Вил Ферел спреман је за меч у Ресифеу...

15.30 - Поплаве у Ресифеу пред утакмицу Немачка - Америка. 

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. децембар 2024.
5° C

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње