Први реми "триколора", Еквадор иде кући

Еквадор - Француска 0:0 (крај). "Триколори" су забележили први реми на Мундијалу, пошто су у, за њих резултатски небитном мечу, одиграли без голова са селекцијом Еквадора - 0:0. Већи део другог полувремена Еквадорци одиграли са играчем мање пошто је Антонио Валенсија искључен у 50. минуту.

Селекције Француске и Еквадора одиграле су у Рију нерешено 0:0, у последњем мечу групе Е на Светском првенству у Бразилу.

"Петлови" су у меч ушли без резултатског притиска и у комбинованом саставу, док су репрезентативци Еквадора желели да изборе победу која би их одвела у наредну фазу. Ипак у томе нису успели.

Прво полувреме је протекло без већих шанси, углавном у игри на средини терена и без лепоте која привлачи публику на стадионе.

На старту другог полувремена, у 50. минуту меча, фудбалер Манчестер јунајтеда Антонио Валенсија добио је црвени картон због оштрог старта. Тај моменат одредио је даљи ток утакмице, у којој су Французи доминирали у поседу и у шансама пред голом противника.

Ипак, Погба и Бензема нису успели да затресу мрежу Домингеза, па је меч завршен најнепопуларнијим резулатом.

Французи ће у осминифинала играти против Нигерије, док Еквадорци иду кући са учинком од 4 освојена бода.