Алжирци поклекли, преокрет Белгије!

Белгија - Алжир 2:1. Репрезентација Белгије победом је стартовала на Мундијалу, пошто је након преокрета успела да савлада тврду екипу Алжира са 2:1. Фегули је из пенала донео Алжирцима у 25. минуту, али су Фелаини и Мертенс успели да преокрену резултат у финишу меча.

Фудбалери Белгије победили су селекцију Алжира са 2:1 у првом колу Групе Х на Светском првенству у Бразилу.

Голове за Белгију постигли су Фелаини у 70. и Мертенс у 80. минуту, док је стрелац за Алжир био Фегули у 25. минуту из пенала.

Белгија је до тријумфа дошла после доста муке и преокрета у другом полувремену.

Фудбалери Алжира искористили су слабо издање противника на почетку меча и пенал, који им је поклонила одбрана Белгије. Јан Вертонген је са леђа оборио Таидера у свом казненом простор и шокирао навијаче "црвених ђавола".

Ипак, у наставку меча, изабраници селектора Марка Вилмотса, почели су да доминирају и стварају шансе и на крају заслужено дошли до три бода.

Прво је Фелаини сјајним ударцем главом успео да поравна резултат, да би потом омалени Брис Мертенс голом реализовао лепу контру и поставио коначан резултат меча.

У другој утакмици Х групе у поноћ се у Кујаби састају Русија и Јужна Кореја.

Овако је протекао меч Белгија - Алжир:

19.51 - Готов је меч, сјајна игра Белгије у наставку донела је преокрет момцима Марка Вилмотса.

19.36 - ГООООЛ! Контранапад Белгијанаца, Дрис Мертенс снажно и прецизно шутира и доноси вођство свом тиму! Какав меч!

19.26 - ГООООЛ! Маруан Фелаини постиже гол главом, након одличног скока. Голман Алжира није имао никакве шансе.

19.01 - Почело је друго полувреме.

18.52 - Иако су доминирали како у поседу (67:33%), тако и шутевима ка голу (8:2), Белгијанци губе од Алжира на полувремену - 0:1.

18.29 - ГООООООЛ! Шок за Белгијанце - Алжир води 0:1! Стрелац гола био је Фегули са 11 метара, пошто је управо њега у казненом простору срушио Фертонген, који је због тога "награђен" жутим картоном. Прилично неочекиван старт меча...

18.00 - Почео је меч између Белгије и Алжира. Са центра су кренули Алжирци.

17.55 - Фантастичан поглед на трибине стадиона "Арена Фонте нова".