РТС 2: Програмска шема - недеља, 14. сеп 2025
Преваспитани: Драгомир Зупанц
Живимо у колотечини своје свакодневице. Мељу нас ординарне, репетитивне активности услед којих сусрете не доживимо онако како би било корисно, и потребно – као могућност да нешто спознамо. Овакве прилике машимо чак и у случају када нам буду, неком приликом, доступни неки паметни, животно и професионално остварени ликови.
Еко минијатуре: Птица на длану - Златна вуга
Кроз кратке, динамичне епизоде, серијал нас води у свет птица Србије – откривајући њихову разноликост, лепоту и значај за природу. Почињемо са девет прича о врстама које живе у Београду и његовој околини.
Ајвар, филм
Вида и Бане су брачни пар који већ дуже време живи у Стокхолму и њихова се љубавна прича лагано гаси. Имају успешне каријере, довољно новца за пристојан живот и пса, али немају децу. Вида сумња да Бане у Београду има љубавницу, али о томе ћути.
Вера, филм
Шпијунски трилер с елементима мелодраме инспирисан је истинитом причом о српској Мата Хари, Вери Пешић, шпијунки из Другог светског рата. (2022.)
Кавез за птице, филм
Две жене беже у пустињу Новог Мексика не би ли се извукле из канџи злогласне секте. (The Aviary, 2022.)
Коментари