Читај ми!

Културни центар

Концертом ЛП Дуо ― двадесет година, два клавира овај двојац обележава двадесет година рада 17. октобра у Великој сали Југословенског драмског позоришта у Београду. Тим поводом, Соња Лончар и Андрија Павловић гости су овонедељног издања.

У Фокусу емисије је једна од, у последње време, најучесталијих тема у свакодневном и јавном говору – тема менталног здравља, у овом случају у уметности. Различите психичке тегобе често су поетско средство којим аутори постижу различите циљеве. Истражујемо на који начин.

Посетили смо ретроспективну изложбу Кућа које више нема Добрице Бисенића.

У фокусу књижевне критике је роман Смеј се ако имаш зубе пољске књижевнице Зите Руцке.

Недавно је објављен и по много чему специфичан стрип Краљ ничега. Међу његовим црним страницама затичемо уметника, писца, протагонисту многобројних урбаних легенди чија је проза описана као најбржи начин да се преживи Београд – Ненада Рацковића. Стрип за који је написао сценарио нацртао је Алекса Гајић.

Другачији Београд и истог протагонисту сасвим случајно затичемо и у омнибусу Како је пропао рокенрол. Представљамо нову монографију о филму који је ретко веродостојно приказао стање духа једне генерације.

Како, са друге стране, данас изгледа београдска хардкор сцена. Представљамо једног од њених учесника – бенд Невен.

Недавно завршено 58. издање Битефа повод је за критички осврт на овогодишњу селекцију. 

Прошло је 125 година од рођења Алфреда Хичкока, чија је филмографија тема рубрике Јубилеј.

Уредник Јована Јанковић 

Аутори прилога Јасмина Мијић, Марија Ненезић, Стефан Аћимовић, Ана Марија Грбић, Зорица Којић, Ана Тасић

Редитељ Рашко Милатовић 

Монтажер Шимон Цубота

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове