субота, 03. мар 2012, 14:15
Ви и Мира Адања Полак
Професор др Владимир Ђукић, директор Ургентног центра Клиничког центра Србије, говори са којим се он проблемима среће свакодневно.
Колико може да одговори захтевима своје професије у постојећој ситуацији? Колико су људи свесни центра који је отворен 24 сата за све изненадне трауматске ситуације које се догоде? Како превазилазе тешкоће и колики је притисак на ову специфичну медицинску установу?
Какву воду пијемо? Да ли је редовно плаћамо, да ли је штедимо? Да ли о води мислимо само онда када нестане воде? Да ли смо уопште свесни колико смо богати само зато што имамо воду? Гост емисије је Драгослав Булатовић, помоћник генералног директора Водовода.
Из Словеније нам је дошла у госте Славица Јаношевић. Завршила је грађевинску школу, али се определила да учи за градитеља виолина у атељеу професора Вилима Демсара у Љубљани. Овим послом бави се већ 18 година. Гледајући ову емисију у Словенији, одлучила је да једну од виолина које је направила поклони талентованом детету и на тај начин се прикључи започетом пројекту ове емисије.
Професор др Милан Поповић, неуропсихијатар и психоаналитичар, познавао је Милеву Ајнштајн. Када су долазили у Београд, Алберт и Милева Ајнштајн боравили су у његовој кући, где он и данас живи. Његово казивање је занимљиво и ексклузивно. Професор Поповић је међу првима писао о Милеви Ајнштајн.
Када је неко инвалид, онда је већ довољно велика мука да администрација и нелогични прописи не би требало да таквим људима загорчавају живот. Чућете казивање Драгана Ивановића.
Природњачки музеј има мали простор за своју сталну поставку. У депоима има много тога што треба видети, али простора нема.
Чућете звезде Метрополитена.
Хелге Влаховић више нема. ТВ гледаоци из читавог региона памтиће је по савршеном професионализму, умерености и достојанству.
Autor:
Мира Адања-Полак
У емисији"Ви и Мира Адања-Полак" гости су личности из света науке, културе, политике, уметности и бизниса. [ детаљније ]
Коментари