недеља, 15.05.2011, 14:10 -> 18:59
Време је за бебе
Љубав и нараштај крај ћуприје на Дрини
Пре 440 година, према пројекту најпознатијег турског архитекте Коџе Мимара Синана, почело је премоштавање реке Дрине у босанском граду Вишеграду. Мост дуг 179,5 метара, широк 6,30 метара и висином од 15.4 метра у време нормалног водостaја Дрине, грађен је шест година, све до 1577. године. Мост је наручио Мехмед-паша Соколовић, а његову изградњу описао је Иво Андрић у роману На Дрини ћуприја.
За тај роман Андрић је, пре пола века, добио Нобелову награду за књижевност (1961). Осим што је спојио обале Дрине, мост је повезао различите народе, културе и обичаје Истока и Запада.
Попут ремек-дела тадашњег турског градитељства, на другу обалу Дрине прешла је и Данијела Пецикоза (25).
У народним песмама опеваном "лијепом стару граду Вишеграду", Данијела је пронашла Славка Пецикозу (28) и у мају прошле године с њим стала пред матичара. У Вишеград је Данијела дошла из Клека, села надомак Зрењанина.
Клек је познат и као место у коме су одрасли славни српски спортисти, кошаркаш Дејан Бодирога и одбојкаши браћа Грбић. Данијела је по занимању текстилни техничар, а Славко машински техничар.
Крајем јануара ове године, Пецикозе су постали родитељи. На празник Светог Саве, Данијела је у Клиничком центру у Фочи родила дечака Андрију. Доласку унука посебно се радовао деда Слободан Пецикоза, железничар у пензији. У Андрији је деда Слободан, казанџија из хобија, видео свог заменика у послу и продужетак породичне традиције у изради ракијских казана.
Режисер: Мирослав Петковић
Продуцент: Небојша-Неле Гарић

Autor:
Небојша Гарић Ненад Огњеновић Мирослав Петковић
Док Србијом кружи феномен недовољног рађања у њој живе и брачни парови који поштују култ потомства и који без страха и са много љубави прихватају обавезу да буду очеви и мајке. [ детаљније ]
Коментари