Време је за бебе

Јелена, радост у крају неславних рекорда

Актери данашње епизоде су Сунчица (23) и Славиша Арсић (28) из села Шумана, поред Лебана. Арсићи су у браку пет годинa, a у рано јутро, 1. новембра прошле године, добили су своје друго дете, ћерку Јелену Арсић. Син Лука, првенац, прославио је четврти рођендан.

Шумане је на последњем, 39. месту, у лебанској општини када се села распореде по азбучном реду. Међутим, друга чињеница уноси немир и бригу у ту средину.

Општина Лебане је српски рекордер у незапослености. Стопа незапослености износи 62 одсто. Посао траже и стручњаци са факултетским образовањем. Нових радних места нема, па је рад на селу један од основних извора егзистенције. Такво опредељење прихватили су и Сунчица и Славиша, иако су завршили средње стручне школе, Сунчица фризерску, а Славиша средњу техничку школу.

Определили су се за пољопривреду. Уместо фризерских модних новитета, Сунчица месечно спрема 120 килограма сира који се продаје на пијаци у Лебану. У том послу јој несебично помаже свекрва која је изузетни мајстор и за све врсте зимница, слаткиша и пецива. Оне су и пред камерама показале властити поступак прављења младог сирa и џема од шипурака.

И док супруга и мајка брину о кући и деци, Славиша са својим оцем и дедом води рачуна о пољу од три и по хектара, на којем се узгајају жито и кукуруз. Таква организација и заједништво под истим кровом је гаранција да ће будућност Јелене и Луке бити у симболима имена њихових родитеља, сунчана и славна.

Режисер: Мирослав Живановић

Продуцент: Небојша-Неле Гарић

Време је за бебе Време је за бебе

Autor:
Небојша Гарић Ненад Огњеновић Мирослав Петковић

Док Србијом кружи феномен недовољног рађања у њој живе и брачни парови који поштују култ потомства и који без страха и са много љубави прихватају обавезу да буду очеви и мајке. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом