Време је за бебе

Медене бебе

Главне глумице данашње епизоде су петомесечна Ирина Радосављевић и њена седмогодишња сестра Исидора Радосављевић, које уживају углед најлепших и најслађих власотиначких беба. Суграђани су им то незванично признање доделили и због чињенице да њих две живе и одрастају са теглицама меда и другим пчелињим производима. За такво окружење заслужни су њихова мама Драгана (31) и тата Милош Радосављевић (35) који се баве пчеларством.

Иначе, Драгана и Милош почели су да раде тај посао када им се родила Исидора, прва ћерка. Када је беба стигла, обоје су били без посла и тада су одлучили да узгајају пчеле. Милош је посао почео са неколико кошница, а већ са првим приходима набавио је и покретни пчелињак.

Прва локација покретног пчелињака је поред багремових шума, а затим се тај мед вади и пчеле премештају на Власинско језеро, које се налази на 1200 метара надморске висине. Мирисне ливаде у околини језера пуне су разног ливадског цвећа од којег се добија првокласни ливадски мед. Посао је подељен: Милош вади мед, а Драгана га пакује.

Иначе, Милош је дипломирани инжењер пољопривреде, а Драганa текстилни инжењер. Драгани, крајем новембра, предстоји одбрана дипломског рада и на Техничком факултету. Захваљујући факултетском образовању, Милош брине о власотиначкој пољопривреди и заштити околине, док је Драгана сарадник у лесковачкој Високој струковној школи за текстил.

Иначе, град Власотинце припада Јабланичком управном округу и налази се у југоисточном делу Србије. Последњих година, тај регион бележи драстичан пад наталитета. У Лесковачком породилишту, пре деценију и по, годишње се рађало и до три хиљаде беба, а данас, чак хиљаду мање. Зато је у том крају, данас свака беба медена.

Режисер: Горан Ковачић

Продуцент: Небојша Гарић

Време је за бебе Време је за бебе

Autor:
Небојша Гарић Ненад Огњеновић Мирослав Петковић

Док Србијом кружи феномен недовољног рађања у њој живе и брачни парови који поштују култ потомства и који без страха и са много љубави прихватају обавезу да буду очеви и мајке. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом