Време је за бебе

Пунолетство са две бебе

Док у Србији све више жена рађа прву бебу после тридесете године, 18-годишња Милијана Јовановић из Постења, код Љубије, већ је мајка двоје деце. Прву ћерку Тамару родила је пре две године, а њену сестру Теодору, 29. јула ове године. Обе девојчице биле су велике бебе, преко четири килограма тежине, па су рођене царским резом у Здравственом центру "Др Миленко Марин" у Лозници.

Срећни и радосни отац је 29-годишњи Мирослав Јовановић. Милијана је из Љубовије, а за живот на селу определила се када је, пре три године, после само девет дана познанства "побегла" за Мирослава.

Брзо улажење у брак готово да је одлика породице Јовановић. Љубав на први поглед догодила се прво Мирослављевом оцу и мајци. Они су после три дана познанства отишли пред матичара! Млађи Мирослављев брат је био нешто спорији, он је "тек" шестог дана познанства званично ступио у брак са својом изабраницом.

Милијана је, подижући прву ћерку Тамару, успела да савлада фризерску вештину у Новом Саду, па данас улепшава све житеље Постења. И док Милијана своје клијенте фризира у породичној кући, Мирослав у ковници кује гвожђе, а у дворишту поткива бикове и коње из свог и околних подрињских села.

Поред саге о породици Јовановић, гледаоци у овој емисији могу да упознају и прелепе крајолике Подриња и планине Рудне. На деветнест километара од Постења тече Дрина, а у непосредној близини села је и манастир светог оца Николаја.

Тај духовни храм са конацима подигао је у Соко Граду епископ шабачко-ваљевски Лаврентије. На стени изнад самог манастира која надвисује део Подриња, подигнут је пре десет година крст од челика са позлатом, висине 13,5 метара и тежине 2280 килограма.

Крст је манастиру поклонила породица Вробел из Немачке, као сећање на невине српске жртве страдале у току агресије 1999. године и као знак покајања немачког народа због тог нељудског чина.

Режисер: Мирослав Петковић

Продуцент: Небојша Гарић

Време је за бебе Време је за бебе

Autor:
Небојша Гарић Ненад Огњеновић Мирослав Петковић

Док Србијом кружи феномен недовољног рађања у њој живе и брачни парови који поштују култ потомства и који без страха и са много љубави прихватају обавезу да буду очеви и мајке. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом