недеља, 18.01.2026, 11:00 -> 12:20
štampajЗнање имање
Млади су кључни ако желимо трансформацију пољопривреде у одрживу и као пожељно занимање. Осим енергије и отворености за сарадњу неопходна је подршка државе и сва доступна знања. Зато о својим искуствима у Знању имању говоре:
Autor:
РТС
Храна је наша потреба и задовољство, а како да постане добар бизнис? Да ли је у пољопривреди извозна шанса Србије и колико је препознајемо? [ детаљније ]
Александар Антонијевић, пољопривредни инжењер, у селу Опарић заједно са сестрама брине о 5 хектара винограда и тражи своје место на тржишту.
Урош Јевтић, пчелар из Левча - наставља породични посао производи матице и ројеве и од тога живе.
Александар Ристић, управник економије у Пољопривредно-ветеринарској школи у Рековцу - како функционишу ђачке задруге.
Владимир Живановић, шта нас чека на предстојећем Међународном сајму воћарства, повртарства и виноградарства у Београду - Агробелгрејд.
Драган Грујић о црквеном парку “Добри поток” - на пет хектара су три парка која симболизују свето тројство И шест музеја са 1350 експоната.
Уредник: Драгана Попов
Новинари: Ана Маринковић, Миле Новаковић
Коментари