Читај ми!

Бора Дугић

Међу фрулашима има почетника, има мајстора и велемајстора, али постоји само један чаробњак који је први својим умећем увео фрулу у велику уметност, а то је Бора Дугић

Тако је о овом маестру записао композитор Зоран Христић, а Бранко Станковић у новом издању Квадратуре круга представља Бору Дугића у једном новом светлу, као иноватора који је унео многе иновације у изради фрула, између осталог урадио је фрулу у фрули или две фруле у једној.

Бора Дугић је сам конструисао и мноштво алата који му олакшавају рад при изради фрула јер је он међу ретким уметницима у свету који своја дела изводи на инструментима које је сам направио.

Око 150 фрула са потписом Боре Дугића до сада је изашло из његове радионице. Бора у Квадратури круга открива колико му је познавање математике, коју је студирао, помогло у изради фрула и алата. Није само виртуоз на фрули већ и у педагошком раду. Много младих људи је уз његову помоћ овладало да свира овим инструментом, а да никоме од њих није наплатио ниједан час.

Цела прича о Бори Дугићу биће зачињена музиком коју је он компоновао, а која у човеку буди чежњу, носталгију, сету, радост и све оно исконско у човеку.

Уредник: Бранко Станковић

Сниматељ: Дарко Бурсаћ

Монтажа: Марија Баронијан Шашић

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове