Читај ми!

Од протеста до избора, преко мрежа и мостова

Прошла су два протеста под називом "Србија против насиља", у петак је трећи, а у петак 26. маја је велики скуп који председник Србије Александар Вучић најављује као "Окупљање за јединство Србије“. Анализирали смо што су донели и шта ће донети протести и да ли су и који избори решење.

Анализирали смо и факторе који су утицали на резултате најбитнијих избора на свету у 2023. години. Екипа РТС-а пред први круг избора провела је седам дана у Анкари и Истанбулу. Анализирали смо како су гласали ти градови, али и како су гласали градови Трабзон, Коња, Дијарбакир, да ли су идентитетске теме важне за ове изборе, да ли ће Синан Иган или Курди одлучити да ли ће Ердоган остати председник Турске.

Око магазин Око магазин

Autor:
Горислав Папић

Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом