субота, 27.09.2008, 15:08 -> 19:21
štampajТВ лица: Зијах Соколовић ... као сав нормалан свет
Да ли је податак за Гиниса да је одиграо 1512 пута представу Глумац је, глумац је, глумац? Како се после неформалног Сарајева осећао у Бечу? Да ли је тачно да су га суседи пријавили због непрописног одлагања смећа? Како његови студенти реагују на све награде, успех, али и непосредност.
Autor:
Тaтjaнa Пeтeрнeк Aлeксић
Емисија ,,Тв лица као сав нормалан свет" је на програму од маја 2002.године. За то време око 900 личности, глумаца, музичара, спортиста, уметника показало је како изгледа један дан у њиховим животима кроз интервјуе у документарној форми чији аутор је Тања Петернек Алексић. Ово је, за сада, једини тв серијал који се чува у архиву Кинотеке. [ детаљније ]
На ова и друга питања одговара Зијах Соколовић. Популарни глумац који живи на релацији Беч, Београд, Загреб, Сарајево заказао је сусрет Тањи Петеренек на прузи, као својеврсном симболу његовог садашњег живота. Уз причу о ћеркама које живе у Бечу и најмлађој која је у Београду, било је речи о пресељењу, новом животу и томе како данас изгледа бити заједнички именитељ свим бившим републикама јер игра широм старе Југославије.
Причао је и о томе, како је одувек волео да игра трагичне личности, али нимало није уживао у трагедији која га је снашла у правом животу, о одвајању позоришта и стварности и инспирацијама које налази у свакодневици и претаче их у свој кабаре.
Дан је настављен у позоришту Славија где је гостовао са представом "Кабарес, кабареи" коју је гостујући на разним местимима извео преко 800 пута.
Аутор и водитељ Татјана Петернек Алексић
Коментари