Време је за бебе

Сеобе крунисане Ањом

Учесници данашње епизоде су стоматолози Станица (29) и Војислав Савић (29). Упознали су се као студенти на Стоматолошком факултету у Фочи. Станица је рођена у Београду али се као девојчица са  родитељима преселила у Лапово,  где је њена породица започела приватни посао. После завршене основне школе, прелази у Краљево да би се уписала у  средњу медицинску школу на стоматолошки смер.  Школовање је наставила на Стоматолошком  факултету у Фочи. На исти факултет се  уписао и Војислав, рођен у месту Лопарe, код Бијељине, у Републици Српској. Студије су их зближиле, били су најбољи другови током студија и заједно припремали испите. После завршене треће године, Станица  се враћа у родни Београд  где наставља  студије. Растанак је показао колико су се заволели.

После завршених студија Станица  у Београду добија посао у приватној стоматолошкој амбуланти, а Војислав се запослио у Дому здравља Лопара од којег  добио специјализацију на Стоматолошком факултету у Београду. Тиме су створене могућности да Станица и Војислав започну београдски подстанарски   заједнички живот. 

Недуго после свадбе Станица је остала у другом стању. Седам месеци  трудноћа је пролазила безбрижно, да би се у осмом месецу појавиле компликације због којих је млада докторка  шест недеља лежала у Институту за гинекологију и акушерство у Клиничком центру Србије. Ипак, све је добро што се добро заврши -  на овогодишњи празник жена,  8. марта, Станица је  царским резом родила девојчицу Ању.

Животна авантура ове породице се наставља, јер за две године када Војислав заврши специјализацију - живот настављају у Лопарама.. 

Режија: Мирослав Петковић

Продуцент: Небојша Неле Гарић

Време је за бебе Време је за бебе

Autor:
Небојша Гарић Ненад Огњеновић Мирослав Петковић

Док Србијом кружи феномен недовољног рађања у њој живе и брачни парови који поштују култ потомства и који без страха и са много љубави прихватају обавезу да буду очеви и мајке. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом