Читај ми!

Песме моје: Концерт у част Томе Здравковића

Вече посвећено Томи Здравковићу

Концерт "Песме моје" посвећен животу и раду истакнутог и популарног певача Томе Здравковића одржан је у мају 2011. године, у великој сали Задужбине Илије М. Коларца.

Своја снажна осећања, радост и тугу, умео је да искаже кроз мелодију или речи сваке од песама. Отуда и велики број песама посвећен женским особама - Данка, Бранка... Или најтежим животним ситуацијама - Проклета недеља, Дотако сам дно живота и друге. Тома Здравковић је пре двадесет година отишао у легенду а његове песме, сетне и истините, и данас живе свој живот.

Томине песме на концерту су интерпретирали његови пријатељи и сарадници - Љубиша Павковић, Уснија Реџепова, Мерима Његомир, Ана Бекута, Маринко Роквић, Драган Којић Кеба, Кемал Монтено и млади певачи Милан Топаловић и Хаме Налић.

Све учеснике пратио је Народни оркестар Радио-телевизије Србије под управом Владе Пановића. Програм је водио драмски уметник Горан Султановић, а о легендарном певачу говорили су и специјални гости Радослав Граић - музички уредник РТС-а и Жарко Вукашиновић - музички продуцент РТС-а.

Концерт је припремила Мирјана Дробац - етномузиколог у Музичкој продукцији РТС-а.

Уредник у Музичкој редакцији Душан Шуклетовић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом