Час анатомије: Пре и после интернета

Нису ли интернет и стварност коју је "мрежа" произвела успели оно што разне идеологије покушавају вековима, промену човекове свести и успостављање новог поретка?

Шездесете године прошлог века када је рачунарска мрежа "зачета" у војној индустрији и нису тако далека прошлост али се нама, који интернет поистовећујемо са рутином и свакодневицом, чини да су прошли векови од појаве првих кућних рачунара до данас. Технологија постиже невероватно убрзање, уз њу, убрзава се и доживљај стварности која нас окружује па се многи слажу с мишљењем да нам више не треба корак до виртуелне реалности, дубоко смо закорачили у њу.

Како се у том контексту позиционирају класичне предсатве о масовном, знању, информацији, уметности и култури, политици, идентитету, истини и лажи... да ли ће време аналогне стварности ускоро бити похрањено у архиви меморије будућег човечанства ? О томе какав ће бити "карактер" тог човечанства, мишљења се разликују.

Гости Часа анатомије су филозоф Машан Богдановски, професорка Филозофског факултета у Новом Саду, теоретичатка и критичарка књижевности Владислава Гордић Петковић, списатељица Марија Павловић и истраживач и аналитичар будућности технологије Зоран Ђукановић.

Уреднице емисије: Марија Ненезић и Јасмина Врбавац
Редитељ: Филип Чоловић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње