Шест сторија из Санкт Петербурга

У првој причи говоримо о заоставштини Вука Стефановића Караџића, која је после 150 година први пут изложена јавности.

Деценијама се налазила у Библиотеци Академије наука Русије у Санкт Петербургу. Заоставштину је овој угледној установи уступио Вуков син, Димитрије. Или је живот тако удесио или случајност, али ова поставка је уприличена две године после доласка у ту институцију др Драгане Дракулић Пријма.

У другој сторији разговарамо са господином Мирком Тицом, који је успешан и у трговини, али и градњи хотела у Санкт Петербургу. Откривамо вам који је најбржи пут за извоз српских производа у Русију, колико робе стиже у Српски трговински дом и где се све дистрибуира.

Дочараћемо вам атмосферу са Невског проспекта, главне улице у Санкт Петербургу,  и из Петерхофа, летње резиденције руских владара. Увешћемо вас у један од највећих храмова у Русији - Морнарички саборни храм у граду Кронштату на острву Котлину. Открићемо зашто ову импозантану цркву називају и Кронштатском Софијом.

На крају, ушли смо у Цркву Христовог ускрснућа, или како је у Русији познатија - Спас на крови (крви). Једини је храм на свету који је сасвим обложен мозаиком. У овој православној светињи, живописа нема.

Аутор емисије Вера Катанић
Режија Ернестина Глигоријевић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње