Ђоковић лако до осмине финала

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић савладао је Бернарда Томића са 3:0 (6:3, 6:3, 6:3) и пласирао се у осмину финала турнира у Вимблдону. Наредни ривал је Кевин Андерсон из Јужне Африке.

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у осмину финала Вимблдона пошто је у трећем колу победио Аустралијанца Бернарда Томића са 6:3, 6:3, 6:3.

Ђоковић је наставио да добрим играма против Томића и задржао максималан учинак у међусобним дуелима – 4:0.

Томић, који важи за одличног сервера, није успео да озбиљније припрети Ђоковићу. Први рекет света је после 90 минута игре рутински добио меч и дошао корак ближе одбрани титуле на Вимблдону.

Његов противник у борби за четвртфинале биће Кевин Андерсон из Јужне Африке, који је био бољи од Аргентинца Леонарда Мајера – 6:4, 7:6 (8:6), 6:3.

Биће то њихов шести сусрет, Ђоковић води са 4:1 у победама и добио је последња четири меча.

Овако је протекао Новаков меч осмине финала:

17.54 – Новак и трећи сет добија резултатом 6:3 и са 3:0 у сетовима успева да савлада Бернарда Томића и пласира се у осмину финала.

17.44 – Након лагано освојеног свог сервиса, наш тенисер је напао противников. Поново има три везане брејк шансе, и поново се Томић брани и стиже до изједначења. Новак потом осваја још једну шансу, осму у овом сету, али и она одлази у неповрат. Ђоковић је упоран, осваја и пету брејк лопту, користи је и води са 4:2.

17.37 – У четвртом гему наш ас стиже до три везане брејк шансе. Томић успева да се извуче за изједначење. Противник потом везује још два поена и осваја гем.

17.24 – Чак три брејк лопте спасао је Ђоковић на почетку трећег сета и повео у том делу игре.

17.16 – Индиспонирани Томић губи још један свој сервис, па Новак осваја и други сет, истим резултатом – 6:3.

17.09 – Можда смо избаксузирали Томића, али нека. Новак прави брејк и близу је освајања другог сета.

17.06 – На средини смо другог сета, нема брејка – 3:3.

16.49 – Новак је одржао брејк предности до краја првог сета, који решава у своју корист резултатом 6:3.

16.35 – Новаку није требало много времена да направи први брејк у мечу – води са 3:1 у првом сету.

16.20 – Почео меч између Ђоковића и Томића.