Русија добила Грчку

Русија је у дербију Ц групе савладала Грчку (73:69) и обезбедила друго место у групи. Исто су остварили и Словенци, победом над Ираном (65:60). Литванци убедљиви против Либана (84:66) за потврду првог места у групи Д.

Русија је обезбедила друго место у групи Ц, савладавши Грчку (73:69). Грци ће заузети треће место у групи и вероватно добити тежег противника у четвртфиналу.

Прво полувреме меча у Анкари протекло је у потпуном егалу. Међутим, Руси добијају трећу четвртину убедљиво, резултатом 29:13 и већ је ту могло да се наговести ко ће бити победник меча. Међутим, Грци се враћају у живот и захваљујући пре свега Скорцијанидису, долазе до часног пораза.

Најефикаснији код победника био је Тимофеј Мозгов са 18 поена, док је Воронцевич постигао 10. Код Грка, Скорцијанидис је доминирао са 16 поена и 9 скокова.

Литванија је зацементирала прво место у групи Д, победом над Либаном (84:66). Литванци су, после прве четвртине, преузели ствари у своје руке и прилично лако савладали ривала.

Најефикаснији код Литванаца био је Сеибутис са 17 поена, док је Гецевичиус додао 16. Код Либана, Вахед је постигао 19, а Вроман 15 поена.

Словенци су, победом над Ираном (65:60), обезбедили друго место у групи Б. "Змајчеки" су до победе стигли знатно теже него што се очекивало, али победа није долазила у питање.

Најбољи код Словенаца био је Драгич са 18 поена и 6 скокова, 15 је постигао Миха Зупан. Иранце је предводио Хадади са 15 поена и 7 скокова.