Барбоса, замало, херој

Американци на једвите јаде победили Бразил, који је имао неколико прилика да избори бар продужетак, али Леандро Барбоса и Марсело Хуертас нису нису успели. САД - Бразил 70:68.

Бразилу је недостајало тек мало среће или концентрације да направи највећу сензацију у досадађњем току Мундобаскета у Турској и победи сада већ прилично арогантне Американце, али су "кариоке" су на самом крају меча промашили неколико прилика да изборе бар додатних пет минута наде.

"Кариоке" су озбиљно забринуле Мајка Крижевског, чији су изабраници већим делом утакмице јурили предност противника, који је у превом полувремену видо и са осам поена разлике, мда се на одмор отишлу са скромних 46:43 за Бразил.

Последње изједначење било је при резултату 62:62 осам минута пре краја утакмице, после чега су Американци постигли четири поена и понадали се да су Бразилци, коначно, одустали.

То се међутим није догодили, па је у последњем нападу Марсело уертас имао прилику да изједначи са линије слободних бацања, али је промашио први пенал, а заим намерно и други. Лопте се докопао Леандро Барбоса, који, ипак, није успео да убааци прилично тежак шут из одбојке.

Код Американаца најбољи је био Кевин Дурант са 27 koševa и 10 скокова, али је на паркету провео 39 минута, док је јако добро одиграо и Чонси Билапс који је убацио 15 поена,

Најефикаснији Бразилац били су Маркус Винисиус са 16, Барбоса са 14 и Тијаго Сплинтер са 13 поена и 10 скокова.