Кари у последим секундама донео победу Вориорсима против Оклахоме

Кошаркаши Голден Стејт вориорса савладали су у гостима екипу Оклахома Сити тандера 141:139. Василије Мицић се 12 минута нашао на паркету и забележио пет поена.

На мечу су се екипе у неколико наврата смењивале у вођству, али је на крају Голден Стејт тријумфовао полагањем Стефа Карија у последњим секундама сусрета.

Вориорси су у првој деоници успели да након неколико смена у вођству стигну до девет поена предности које су одржавали до краја друге четвртине када је Оклахома успела да се приближи.

Тандери су већ на почетку другог полувремена успели да преузму вођство које су одржавали мање-више до последњег минута, када су Вориорси изједначили.

Оклахома је током последње деонице имала најчешће пет поена предности, али су Вориорси поенима Клеја Томпсона и Стефа Карија успели да стигну до поравнања, а потом и до победе.

Томпсон је погодио два битна слободна бацања, да би Кари при резултату 139:139 продором до коша ставио тачку на меч.

Стеф Кари је утакмицу завршио са 30 поена, Шарић је убацио 20, Куминга 19, а поменути Томпсон 18 поена.

У екипи Оклахоме Дорт је био најефикаснији са 29, Холмгрен је додао 24, а Џош Гиди 18 поена.