Бостон је 18. пут шампион НБА лиге, Дончић није могао сам

Кошаркаши Бостон селтикса постали су шампиони НБА лиге победом над Далас мавериксима резултатом 106:88 у петој утакмици финалне серије.

Бостон је сада апсолутни лидер по броју освојених титула са 18 трофеја, док су Лос Анђелес лејкерси други са 17 шампионских наслова.

До пресудне победе Селтикси су дошли лакше него што се очекивало, након что су у четвртој утакмици убедљиво поражени.

Већ након прве четвртине, екипа Џоа Мазуле је имала десет поена предности, а на полувремену је заостатак Даласа износио 21 поен.

Лука Дончић је прву тројку погодио тек у последњој деоници, а ни његови саиграчи се нису прославили са дистанце, због чега је Далас врло рано остао без прикључка.

Бостон је са друге стране имао неколико расположених играча које је предводио Џејсон Тејтум.

Покушали су гости да се врате у утакмицу почетком четврте четвртине када се нервоза увукла у редове Селтикса, али је Тејтум у тим моментима погодио неколико важних шутева и одбио напад Маверикса.

Тејтум је уједно био и најефикаснији играч меча са 31 поеном којима је додао осам скокова и 11 асистенција, док је Џејлен Браун убацио 21 поен.

Далас је предводио Дончић са 28 поена и 12 скокова, а Кајри Ирвинг је додао 15 поена.

Управо је изостанак бољих Ирвингових партија један од највећих разлога због којих ће Далас још увек морати да чека на другу титулу у историји франшизе.

Бостон је дошао до 18. трофеја, првог после 2008. године и уколико одрже екипу на окупу, биће фаворити и следеће сезоне.