Убедљива победа Звезде

Црвена звезда је у Београду савладала екипу БСК-а са 4:1 (2:0), у последњој утакмици 19. кола фудбалског првенства Србије. Стрелци су били Евандро у 34. и 43, Борха у 71. и Калуђеровић у 81. за Црвену звезду, а Бабић у 52. минуту за БСК.

Овом победом "црвено-бели" су поново преузели друго место на табели и сада заостају три бода за водећим градским ривалом, актуелним прваком Партизаном.

Прву шансу домаћин је пропустио у 17. минуту, када је Марко Вешовић центрирао са десног бока, а Кристијан Борха са 10-ак метара шутирао право у голмана. Само два минута касније рефлексе голмана БСК-а Љубе Ковачевића тестирао је и Вешовић ударцем са дистанце, али је лопта отишла у корнер. Борха је имао прилику и у 26. минуту, али је чувар мреже гостију још једном одлично интервенисао.

Црвено-бели су теренску иницијативу искористили у 34. минуту, када је Евандро преварио двојицу чувара и прецизним ударцем са 12 метара савладао голмана. Бразилац је у 43. минуту још једном савладао чувара мреже борчанске екипе, после асистенције Душка Тошића.

Борчанци су боље почели друго полувреме и таква игра им се исплатила у 52. минуту, када су извели одличан контранапад који је голом крунисао Дејан Бабић. Гости су четири минута касније могли и да изједначе, али је Урош Ћосић одлично интервенисао и са гол-линије избио лопту после шута Енвера Аливодића.

Све дилеме око победника решене су у 70. минуту, када је одличну партију Евандро крунисао асистенцијом Борхи, који је избегао офсајд замку и савладао Ковачевића.

Коначан резултат поставио је Андрија Калуђеровић поготком шест минута пре краја утакмице.

Раније данас Рад и Партизан су играли нерешено 2:2 (2:1).

Одиграно у суботу: Борац Чачак - Слобода Севојно 1:0, Јагодина - Инђија 2:0, Смедерево - Јавор 2:1, Војводина - Чукарички 3:0, Спартак - Металац 2:0, ОФК Београд - Хајдук 1:0.

Партизан 19 16 2 1 52:15 50
Црвена звезда 19 15 2 2 31:10 47
Војводина 19 13 5 1 31:7 44
Рад 19 11 5 3 28:11 36
Спартак 19 7 8 4 18:12 29
Смедерево 19 5 10 4 18:17 25
Слобода 19 6 7 7 21:21 25
ОФК Београд 19 7 4 8 16 :17 25