Јелен Суперлига

Иста мета, исто одстојање

Стартовао је пролећни део шампиона Суперлиге. Фудбалери Партизана савладали су Инђију са 3:1, док је Војводина била боља од Јагодине резултатом 2:1. Звезда славила против Смедерева. Убедљива победа Рада, Металац бежи из опасне зоне.

На изузетно лошем терену у Индјији црно-бели су повели у 12. минуту, када је грешку голмана Драгослава Полексића искористио Принс Тејго и са пар метара сместио лопту у празну мрежу. Прво полувреме обележила је велика борба на средини терена, али и низ непрецизних додавања и проклизавања играча по блату.

Први и једини озбиљнији напада Индјија је искористила и дошла до изједначења. Играо се 31. минут, када је после једне убачене лопте дошло до неспоразума голмана Владимира Стојковића и Саше Илића, а то је искористио Милан Давидов и постигао гол.

Најбољу прилику до краја полувремена имао је Партизан у 44. минуту, када је Тејго избио сам испред голмана Полексића, али је шутирао високо поред гола.

До нове предности Партизан је дошао у 50. минуту, када је после додавања Звонимира Вукића, Ивица Илиев погодио мрежу ударцем са 16 метара.

Победу црно-белих потврдио је репрезентативац Гане, Тејго у 63. минуту, када је главом постигао свој други погаодак на утакмици.

Војводина је на гостовању код Јагодине повела у 30. минуту голом Грузијца Ђорђија Меребашвилија из пенала. Радост гостију из Новог Сада трајала је само до 34. минуту, када је Дејан Ђенић постигао изједначујући погодак.

Епитет фаворита и кандидата за титулу Војводина је ипак потврдила у завршници утакмице, пошто је Брана Илић у 74. минуту постигао победоносни гол.

Звезда је на свом терену савладала Смедерево. Меч је одигран пред  18.427 гледалаца у слављеничкој атмосфери, поводом 66. рођендана Црвене звезде.

Смедеревци су дуго одолевали, а једини погодак на мечу постигао је Каду у 45. минуту из пенала. Претходно је у 16-терцу Смедерева Дејан Живковић оборио Павла Нинкова.

Домаћи тим, који је први пут у првенственим утакмицама водио тренер Роберт Просинечки, доминирао је током целог меча, али није успео да створи пуно шанси за погодак.

Најбољу прилику пропустио је Павле Нинков у 84. минуту, када је после одличног проигравања Дарка Лазовића затресао само спољни део мреже.

Најлепшу акцију на мечу црвено-бели извели су у 22. минуту, међутим погодак Борхе поништен је због офсајд позиције.

У 67. минуту судија Миодраг Гогић прекинуо је утакмицу на три минута, због ватромета којим су навијачи Црвене звезде обележили 66 година постојања спортског друштва.

Гогић се нашао у центру пажње и у 56. минуту када је Кадуу због старта над противничким играчем показао прво црвени картон, да би се потом исправио и уместо искључења Бразилцу показао жути картон.

Фудбалери Рада остварили су данас у малом београдског дербију убедљиву победу од 3:0 против домаћег Чукаричког . "Грађевинари" су на Чукарици повели поготком Предрага Луке у 41. минуту, а победу гостију потврдио је Владимир Јованчић погоцима у 80. и 90. минуту.

Екипа Металца је на стадиону Крагујевцу до победе против ОФК Београда дошла захваљући двоструком стрелцу Бојану Гојаку, који је противничку мрежу затресао у 31. и 90. минуту.

Утакмица на Карабурми, где је екипа БСК Борче дочекала суботички Спартак, завршена је без погодака.

У локалном дербију који је одигран у Ивањици, домаћи Јавор и чачански Борац ремизирали су 1:1. Домаћин је повео преко Зорана Рендулића у 26. минуту, а бог гостима донео је Зоран Костић голом из пенала у 56. минуту.

Фудбалери Слободе Севојно и Хајдука из Куле одиграли су 2:2. Гости су повели преко Душка Дукића у 21. минуту, а изједначио је Немања Максимовић у 65. минуту. Аутоголом Лазића у 68. минуту домаћин је преокренуо, али је коначан резултат поставио Новица Максимовић у 82. минуту.

Црвене звезда од 18 сати игра свој меч 16. кола Супер лиге против Смедерева.