Порто испустио победу против Јунајтеда, Лион у гостима декласирао Ренџерсa

Фудбалери Манчестер Јунајтеда и Порта ремизирали су 3:3 у утакмици другог кола Лиге Европе. Олимпик Лион је у Шкотској убедљиво надиграо екипу Ренџерса са 4:1.

С обзиром да је његов тим замало изгубио утакмицу у којој је водио са 2:0, и да после два кола има исто толико бодова у Лиги Европе, Тен Хаг би могао да се сусретне са отказом.

Већ у седмом минуту Маркус Рашфорд је донео предност Јунајтеду, да би исти играч у 20. асистирао за Расмуса Хојлунда и великих 0:2 за "ђаволе":

Међутим, само осам минута било је довољно да Јунајтед прими два гола.

Најпре је Пепе у 27. минуту постигао гол за 1:2, да би поравнање Порту донео Омуродион у 34.

Порто је у 50. минуту дошао до преокрета пошто је Омуродион погодио из пенала. Јунајтед је од тог тренутка био без игре, а када је у 81. минуту Бруно Фернандеш добио други жути картон чинило се да ће Порто уписати убедљивију победу.

Ипак, у 91. минуту Хари Мегвајер је главом постигао свој први гол у Лиги Европе и спасао екипу Ерика Тен Хага потпуног дебакла.

Олимпик Лион је послао четири лопте у мрежу Ренџерса.

Фофана је у 10. минуту донео предност гостима, али је само четири минута касније домаћа екипа успела да изједначи поготком Лоренса.

Лаказет се са два поготка постарао да Олимпик са два гола предности оде на одмор. Оба пута му је асистирао сјајни Фофана.

Први погодак искусни француски нападач постигао је у 18. минуту а други у надокнади.

Коначних 4:1 поставио је Фофана својим другим голом у 55 минуту.

За сва четири поготка гостију задужена су била три играча, Фофана, Лаказет и Черки који је имао две асистенције.