Борац ремизирао са Панатинаикосом у Бањалуци

Фудбалери Борца одиграли су нерешено 1:1 са Панатинаикосом у Бањалуци у првом колу Лиге конференција.

Борац је у првом мечу у Европи успео да дође и до првог бода.

Панатинаикос је повео после такорећи прве шансе.

Филип Младеновић је у 11. минуту центрирао, а на правом месту у право време нашао се Тасос Бакасетас који је рутински послао лопту у мрежу.

Примљени гол је растеретио играче Борца који су тада покушали да преузму иницијативу, а прву прилику имали су у 21. минуту када је Енвер Кулашин шутирао поред гола.

Само четири минута касније, у 25. Ђорђе Деспотовић је извео слободан ударац, али није био довољно прецизан.

Треба додати да су и гости до полувремена имали пар прилика да удвоструче предност, ипак резултат није промењен.

Домаћи су са великом иницијативом ушли и у други део игре, а она се исплатила у 50. минуту.

Капитен Борца Себастијан Ерера је убацио, а Ђорђе Деспотовић је одреаговао добро и постигао први гол за Бањалучане у европским такмичењима.

Панатинаикос је од тог тренутка нападао домаћи гол, али се тим из Бањалуке бранио организовано успевши да сачува гол и освоји прве бодове у Лиги конференција.

Уз Младеновића, у стартној постави Панатаинаикоса били су Немања Максимовић, који је добио жути картон и замењен је у 78. минуту, као и Филип Ђуричић, који је одиграо цео меч.