Тотенхем надиграо екипу Ференцвароша, Лацио убедљив против Нице

Фудбалери Тотенхема победили су у Мађарској екипу Ференцвароша са 2:1 у другом колу Лиге Европе. Лацио је на "Олимпику" рутински савладао Ницу са 4:1.

Тотенхем је успео да савлада Ференцварош, али је домаћин пружио више него добар отпор.

Ференцварош је успео први да затресе мрежу гостију, али је погодак Варге поништен због недозвољене позиције.

Сар је ипак у 23. минуту постигао гол и донео Тотенхему предност на полувремену. Џонсон је у 86. минуту успео да удвостручи предност екипи, али је у 90. Варга смањио заостатак зелених и поставио коначни резултат на мечу.

Лацио је био прејак противник за Ницу у Италији.

Педро је у 20. минуту довео небескоплаве у вођство, а Кастељанос је у 35. повисио на 2:0.

Бога је у финишу првог дела, 41. минуту успео да упише Ницу на семафор и смањи заостатак, али им то није помогло у другом делу.

Кастељанос је у 53. минуту на асистенцију Ровеје поново донео Лацију два поготка предности, а коначних 4:1 поставио је Закањи са беле тачке.

Фудбалери Макабија из Тел Авива поражени су у Београду од Митјиланда резултатом 0:2 у мечу другог кола Лиге Европе.

Макабију тренера Жарка Лазетића је ово други пораз у Лиги Европе и израелски клуб нема бод после два кола, док Митјиланд има четири бода.

Франсулино је у 39. минуту довео госте у вођство на стадиону Партизана, а Едвард Чилијуфа је поставио коначан резултат у 90. минуту. Немања Стојић је одиграо цео меч за Макаби.