Интер поново првак Италије

У Италији све по старом. Интер је, опет, шампион. Ово је пата узастопна титула за Интер. Титула је оверена у Сијени, победом над истоименим клубом од 1:0. Рома није дочекала кикс Интера. Трећи је Милан, место у лиги шампиона осигурала је и Сампдорија. У Лиги Европе наредне сезоне играће Палермо, Наполи и Јувентус, а у Серију Б су се преселили Аталанта, Ливорно и Сијена.

Интер је такмичење завршио са 82 бода, два више од Роме, која је у Верони победила Кјево са 2:0.

Навијачи "неро-азура" на гол вредан шампионске титуле морали су да чекају готово сат времена, пошто је тек у 57. минуту Дијего Милито затресао противничку мрежу.

Капитен репрезентације Србије Дејан Станковић ушао је у игру у 58. минуту, уместо нападача Марија Балотелија.

Екипи Интера то је 18. титула првака Италије у историји клуба, а "неро-азуре" 22. маја очекује и дуел против минхенског Бајерна у финалу Лиге шампиона.

Фудбалери Роме надали су се киксу Интера у Сијени, а свој део посла против Кјева обавили су већ у првом полувремену. Први гол за "вучицу" дао је Мирко Вучинић у 39. минуту, а на 2:0 повисио је Данијеле де Роси у 45. минуту.

То, међутим, није било довољно да се дође до титуле, па ће Рома морати да се задовољи другим местом и пласманом у Лигу шампиона следеће сезоне.

Екипа Сампдорије победила је у Ђенови гостујући Наполи са 1:0, сачувала четврто место на табели и изборила пласман у квалификације за Лигу шампиона.

Стрелац јединог поготка био је Ђанпаоло Пацини у 52. минуту. Наполи ће следеће сезоне играти у Лиги Европа, а тамо ће им друштво правити и Палермо, који је савладао домаћи Аталанту са 2:1.

Двоструки стрелац за Палермо био је Единсон Кавани у 12. и 90. минуту, док је Фабио Ћераволо постигао погодак за Аталанту, која је још раније остала без шанси за очување прволигашког статуса.

Поред Аталанте, следеће сезоне у другој лиги играће Сијена и Ливорно, док ће трећи италијански представник у Лиги Европе бити Јувентус, који је сезону завршио на седмом месту.