Кикс Арсенала у Борнмуту, профитирали Сити и Ливерпул

Фудбалери Борнмута победили су Арсенал резултатом 2:0 у сусрету осмог кола Премијер лиге.

Пресудан моменат десио се у 30. минуту, када је Вилијам Салиба добио црвени картон и оставио своју екипу у незавидној позицији.

Борнмут је добро парирао гостима и пре него што су стекли бројчану предност, а након црвеног картона Арсенал се нашао у подређеном положају.

На гол се чекало све до 70. минута када је Рајан Кристи искористио асистенцију Џастина Клајверта. Већ након девет минута Клајверт је из пенала удвостручио вођство своје екипе и поставио коначан резултат.

Арсенал је на тај начин дао прилику Манчестер ситију и Ливерпулу да се одмакну у борби за титулу.

У наредном колу Борнмут гостује код Астон виле, а Арсенал игра дерби са Ливерпулом.