Победе Блекбурна и Ливерпула

Фудбалери Блекбурна победили су Барнли са 1:0, у утакмици 32. кола енглеског првенства и учврстили се у средини премијерлигашке табеле.

Једини гол на утакмици постигао је Дејвид Дан у 20. минуту из једанаестерца. Судија је досудио пенал пошто је голман Барнлија Брајан Јенсен оборио Мартина Олсона.

Блекбурн се после 11. победе у Премијер лиги попео на 10. место на табели са 41 бодом, док Барнлију предстоји тешка борба за опстанак.

Барнли, који у Премијер лиги игра први пут после 1976. године, налази се на претпоследњем месту на табели са 24 бода и има три бода мање од екипа које нису у зони испадања.

До краја првенства остало је још шест кола.

Фудбалери Ливерпула победили су данас Сандерленд са 3:0 и остали у трци за четврто место на табели, које следеће сезоне води у квалификације за Лигу шампиона.

Двоструки стрелац у победи Ливерпула био је шпански репрезентативац Фернандо Торес, који је постигао голове у 3. и 60. минуту, а у стрелце се у 32. минуту уписао и Глен Џонсон.

"Добро смо играли и надам се да ћу постизати још голова. Имамо још шест утакмица до краја сезоне и морамо да наставимо добро да играмо", рекао је Торес.

Ливерпул се овом победом са шестог попео на пето место на табели са 54 бода и има четири мање од четвртопласираног Тотенхема, који има утакмицу мање.

У послеђој утакмици 32. кола сутра играју Манчестер сити и Виган.

1. Манчестер јунајтед 32 23 3 6 76:25 72
2. Челси 32 22 5 5 82:29 71
3. Арсенал 32 21 5 6 74:34 68
4. Тотенхам 31 17 7 7 57:29 58
5. Ливерпул 32 16 6 10 53:32 54
6. Манчестер сити 30 14 11 5 55:39 53
7. Астон Вила 31 13 12 6 43:32 51
8. Евертон 32 13 10 9 50:42 49