Тежак пораз Станковићевог Спартака од Краснодара у шампионату Русије

Фудбалери Спартака из Москве, на чијој клупи седи Дејан Станковић, поражени су на домаћем терену од Краснодара резултатом 3:0 у утакмици 12. кола и својеврсног дербија Премијер лиге Русије. Био је то најтежи пораз Станковића на клупи Спартака.

То је екипи српског тренера Дејана Станковића био трећи пораз ове сезоне и други у последња три меча, што је неминовно довело до пада на табели.

Московљани су ове сезоне изгубили од Локомотиве и пре тога изненађујуће од Динама из Махачкале.

Стрелци за Краснодар у Москви били су фудбалер са Зеленортских Острва Кевин Пина већ у 8. минуту, потом Бразилац Виктор Са у 45, када су гости практично и обезбедили недостижну предност, да би тачку на убедљив тријумф у шестом минуту надокнаде времена ставио аутоголом Хесус Медина.

Срђан Бабић одиграо је цео меч у пораженом тиму.

Спартак је тренутно на шестом месту са 19 бодова, док је Краснодар лидер са 30 бодова. Бод мање од првопласираног има актуелни првак Зенит.