Голеада у првом колу Бундеслиге, Леверкузен савладао Лајпциг

На пет утакмица суботњег програма у првом колу Бундеслиге постигнуто је чак 23 гола. Бајер Леверкузен је савладао на свом терену освајача Суперкупа Немачке, екипу Лајпцига, 3:2.

Након отварања нове сезоне у мечу између Вердера и Бајерна који је завршен победом минхенског тима, Бундеслига је настављена.

Фудбалери Бајер Леверкузена победили су на свом терену освајача Суперкупа Немачке Лајпциг 3:2.

Домаћи тим је у вођство довео Џереми Фримпонг у 24. минуту, док је резултат 11 минута касније повећао Џонатан Тах.

До краја полувремена Лајпциг је смањио преко Данија Олма у 39. минуту.

Бајер у 64. минуту поново стиже до два гола предности, пошто се у стрелце уписао Флоријан Вирц, да би коначан резултат у 71. минуту поставио Луис Опенда.

У следећем колу Бајер гостује Борусији Менхенгладбах, док Лајпциг дочекује Штутгарт.

Реми Аугзбурга и Борусије Менхенгладбах

Аугзбург и Борусија Менхенгладбах одиграли су нерешено 4:4.

Гости из Менхенгладбаха су повели у 13. минуту голом Јапанца Ко Итакуре, а други гол за Борусију постиже Томаш Чванчара у 27. минуту.

Аугсбург два минута касније смањује преко Елвиса Реџбечаја, да би гости до трећег поготка стигли у 37. минуту, када се у стрелце уписао Натан Нгуму.

Домаћа екипа је до полувремена изједначила головима Максимлијана Бауера у 41. и Свена Михела у седмом минуту надокнаде са пенала.

Аугсбург је до потпуног преокрета стигао у 76. минуту голом Рубена Варгаса, а бод гостима са пенала у седмом минуту надокнаде доноси Чванчара.

Екипа Аугсбурга у наредном колу гостује минхенском Бајерну.

Фрајбург је на гостовању савладао Хофенхајм 2:1, Штутгарт је био незаустављив бротив Бохума 5:0, а Волфзбург је рутински дошао до прва три бода у сезони тријумфом над новајлијом Хајденхајмом 2:0.

Дониел Мален је у 88. минуту донео победу Борусији Дортмунд над Келном.