Борба "вечитих" за титулу – иста мета, исто одстојање

Утакмицама 35. кола наставља се такмичење у фудбалској Суперлиги Србије. Партизан пред празним трибинама савладао екипу Вождовца са 2:1. Звезда се на свом терену дуго мучила против Младости, на крају забележила убедљиву победу од 4:1. У плеј-аут групи, чак пет тимова се налази у распону од три бода, последња два кола одлучиће ко ће остати у Суперлиги.

"Вечити" ривали, Партизан и Црвена звезда, забележили су победе у 35. колу Суперлиге, па два кола пре краја такмичења, црно-бели имају три бода предности у односу на црвено-беле.

Партизан је савладао екипу Вождовца са 2:1 после преокрета, док је Звезда на свом терену била боља од Младости са 4:1.

У осталим мечевима плеј-оф групе, Напредак је на свом терену савладао екипу Јавора са 3:0, док су Војводина и Раднички у Новом Саду играли без голова 0:0.

У плеј-аут групи било је изузетно занимљиво, па два кола пре краја шампионата последњих пет екипа налазе се само у три бода.

Последњепласирани Нови Пазер стигао је до 17 бода победом над Борцем од 2:0, а после меча дошло је до кошкања у тунелу, па је чак морала да интервенише и полиција.

Рад је наставио са серијом лоших резултата, па је бодове са Бањице однела и екипа Бачке – 0:1.

Чукарички је на свом терену поражен од Спартака са 2:1, док су Металац и Радник играли без победника – 1:1.

Резултати 35. кола Суперлиге Србије:

Плеј-оф:

Партизан - Вождовац 2:1 (Леонардо 46, Ђурђевић 73. п. - Георгијевић 19)
Напредак - Јавор 3:0
Војводина - Раднички Ниш 0:0
Црвена звезда - Младост 4:1 (Боаћи 45, Петковић 51, Ристић 86, Милић 88 - Тумбасевић 25)

Табела: Партизан 52 бода, Црвена звезда 49, Војводина 37, Младост 33, Раднички 32, Напредак 29, Вождовац 26, Јавор 22.

Плеј-аут:

Нови Пазар - Борац 2:0 (Поповић 83, Ђоковић 90+ п)
Рад - Бачка 0:1 (Балабановић 19)
Чукарички - Спартак 1:2
Металац - Радник 1:1

Табела: Чукарички 29, Спартак 29, Радник 24, Бачка 20, Рад 19, Борац 18, Металац 18, Нови Пазар 17.

Овако је протекло 35. коло Суперлиге:

20.55 – Завршен је меч, Црвена звезда – Младост 4:1.

20.50 – ГОООЛ! Звезда сада води са 4:1, стрелац је Немања Милић у 88. минуту утакмице.

20.48 – ГОООЛ! Михајло Ристић постиже прелеп погодак за два гола предности Звезде.

20.14 – ГОООЛ! Звезда у 51. минуту долази до предности, стрелац је после солопродора Марко Петковић.

20.08 – Настављен је меч на стадиону "Рајко Митић".

19.49 – Полувреме, Звезда – Младост 1:1.

19.46 – ГОООЛ! Црвено-бели у финишу првог дела стижу до изједначења, стрелац је Ричмонд Боаћи.

19.27 – ГОООЛ! Младост води у Београду против Звезде са 1:0, стрелац је Тумбасевић у 25. минуту.

19.02 – Почео је меч на стадиону "Рајко Митић", Црвена звезда дочекује екипу Младости.

19.00 – Завршене су две утакмице у плеј-ауту: Нови Пазар – Борац 2:0 и Рад – Бачка 0:1.

18.54Играло се пет минута надокнаде времена, али без промене резултата – Партизан долази до победе од 2:1.

18.31 – ГОООЛ! Партизан води са 2:1, голом Уроша Ђурђевића са беле тачке. Претходно је Путинчанин несмотртено играо руком у свом казненом простору.

18.20 – Судија Чоловић у 62. минуту искључује тренера Партизана Марка Николића.

18.05 – ГОООЛ! Леонардо доноси изједначење Партизану на самом почетку другог полувремена.

18.03 – Настављен је меч.

17.50 – Више стотина навијача окупило се испред стадиона Партизана пред утамицу са Вождовцем, како би подржали своје фудбалере у утакмици Супер лиге Србије коју морају да играју без публике, јавља Бета.

Навијачи су се окупили на платоу између северне и западне трибине, испред великог видео-бима. Они су стајали, седели по степеницама, на травњаку оближне зелене површине, а неки су и лежали, и сви заједно су у друштву чекали почетак меча.

Присталице црно-белих су и пре почетка меча долазиле са свих страна на стадион, око кога је било много полиције.

Непосредно пре почетка меча, почело је навијање, које се јасно чуло на стадиону на коме су се налазиле само ограничене експедиције оба клуба, редари, новинари и фоторепортери.

17.46 – Полувреме, Партизан – Вождовац 0:1.

17.20 – ГОООЛ! Вождовац од 19. минута води са 1:0, голом Дејана Георгијевића.

17.01 – Почела су два меча у плеј-аут делу: Нови Пазар дочекује екипу Борца, док је Рад на Бањици домаћин екипи Бачке.

17.00 – Почео је меч између Партизана и Вождовца, пред празним трибинама стадиона у Хумској.