"Вучица" се прошетала Миланом, седам голова Лација

У дербију 35. кола Серије А, Рома је убедљиво савладала у гостима Милан са 4:1. Фудбалери Лација победили су Сампдорију у Риму са 7:3.

Рома је већ после првог полувремена имала лепу предност, пошто је водила са 2:0 головима Едина Џека.

Милан је смањио резултат у 76. минуту, преко Пашалића, али је нада домаћих трајала само два минута.

Резервиста Стефан Ел Шарави је постигао гол за 3:1, а коначан резултат је у 87. минуту поставио капитен роме Данијеле Де Роси.

Милан је завршио меч са играчем мање, пошто је директан црвени картон добио Габријел Палета.

Рома се попела на друго место, има 78 бодова, један више од Наполија. Милан је остао на шестом месту са 59 освојених бодова.

Фудбалери Лација су демолирали Сампдорију у Риму са чак 7:3. Код два гола римског клуба, асистент је био Сергеј Милинковић Савић.

Лацио је четврти на табели са осам бодова заостатка за Ромом, која је на месту које води у Лигу шампиона.

Палермо је испао из лиге, пошто је у гостима играо нерешено 1:1 са Кјевом и три утакмице пре краја има 12 бодова мање од Емполија, који је на 17. месту после победе од 3:1 над Болоњом.

Кротоне је остао у игри за опстанак пошто је победио Пескару са 1:0 и има четири бода мање од Емполија.

Близу опстанка је и Ђенова која има пет бодова више од Кротонеа после победе над Интером са 1:0. Сасуоло и Фиорентина играли су нерешено 2:2.