Палермо славио после три месеца, Лацију не помаже ни Ђорђевићев гол

Фудбалери Палерма победили су на гостовању Фросиноне са 2:0 у утакмици 35. кола италијанске Серије А. Ђорђевић стрелац у поразу Лација, победе Сасуола и Аталанте.

Сицилијанци су у директном дуелу у борби за опстанак савладали Фросиноне, али уједно остварили први тријумф у шампионату после тачно три месеца.

Стрелци за Палермо били су искусни Алберто Ђилардино у 56. и Александар Трајковић у 90. минуту.

Палермо се три кола пре краја и даље налази у опасној зони са 32 бода, колико има и сигурни Карпи на 17. месту, са два бода више од Фрозинонеа.

Фудбалери Сампдорије победили су на свом терену Лацио са 2:1.

Лацио је повео већ у трећем минуту меча голом српског фудбалера Филипа Ђорђевића, али је Сампдорија преокренула резултат. Изједначење домаћој екипи донео је Фернандо у 20. минуту, а коначан резултат је, на асистенцију Ненад Крстичића, поставио Модибо Диаките у 78. минуту.

Сампдорија је после ове победе на 14. месту на табели са 40 бодова, док је Лацио девети са осам бодова више.

Фудбалери Сасуола су у гостима победили Торино са 3:1. Голове за Сасуоло постигли су Никола Сансоне у другом минуту, Федерико Пелусо у 75. и Марсело Трота у 95. минуту, док је једини стрелац за Торино био Бруно Перес у седмом минуту.

Сасуоло је седми на табели са 52 бода, док је Торино на 12. месту са десет бодова мање.

Аталанта је са 1:0 славила против Кјева на свом терену, док су фудбалери Болоње код куће били бољи од Ђенове са 2:0.

Касније вечерас на програму је дерби меч 35. кола Серије А између Фјорентине и Јувентуса.