Отужни Партизан на корак до елиминације, Гент славио у Београду

Фудбалери Партизана поражени су у Београду са 1:0 од Гента у првом дуелу плеј-офа за пласман у Лигу конференције.

Отужни Партизан на корак до елиминације, Гент славио у Београду Отужни Партизан на корак до елиминације, Гент славио у Београду

Ко жали што није био испред "малих екрана", нема за чим, а ко је пребацио канал, није дангубио.

Празне трибине, празна и игра Партизана. Гент поново одлази са минималном победом из Хумске, као и у групној фази Лиге конференције у сезони 2021/22.

Почело се од квалификација за Лигу шампиона, а црно-бели се сада налазе у врло тешкој ситуацији. Један меч их дели од испадања из Европе пре групне фазе другу сезону заредом.

Због строге казне Уефе Партизан је играо без публике. Мада, и да забране није било, навијачи не би имали чега да се нагледају. Гент је приказао разлику у класи кроз опасан напад и стабилну одбрану.

Израелац Омри Ганделман је у 16. минуту главом претворио центаршут капитена Кумса у водећи, испоставило се и победоносни, погодак.

Седмопласирани тим белгијског првенства прошле и на почетку ове сезоне, "закључао" се и препустио лопту домаћину који није знао шта ће са њом. Не зна се ко је био лошији од кога.

Најбољу прилику за Партизан имао је Милан Лазаревић у 77. минуту, два минута по уласку у игру, али је одличан пас Натха послао "небу под облаке" из изгледне позиције са седам-осам метара.

Ђорђе Јовановић се у 90. минуту ниоткуда нашао у прилици пред голом Рофа. Уклизавање није прошло, пошто је голман Гента Роф, лежећи на земљи, ухватио "живу лопту".

Бивши српски репрезентативац Стефан Митровић одиграо је цео меч за Гент, шта више  добио је капитенску траку у финишу, одласком на клупу првог капитена Кумса.

Реванш се игра 28. августа у Белгији, где Партизан због казне неће имати право да доведе одређени контигент својих навијача.